Pozycjonwanie stron oraz reklama internetowa w wyszukiwarkach

 

 

 

 

Strona główna  webmastering             www.svt.pl
Darmowe gify                 fotki postacie,kwiaty na Twojego bloga  i stronę www animacje
Darmowe skrypty   początkujacych i nie tylko php, java,css                   skrypty
Darmowe templety      strony zgodne z wymogami css,xhtml stron www        projekty
Darmowy hosting          konta email,aliasy           hosting  
Dodaj ogłoszenie          dodaj za darmo          ogłoszenia
Darmowe fotki    dziewczyny, amatorki     zdjęcia
Darmowe filmy               klipy dla dorosłych             filmy
Zarejestruj się           rejestracja 
Odnośniki, linki              mapa strony
Projekty we flaszu           flash
Logowanie                        do serwisu                        login
Dla dorosłych                    erotyka
Buty online                       sklep internetowy

 

 

 

     
  Pozycja w wyszukiwarce tzw. SERPs a wartoś PR ( page rank)                                                                                                 skrót myślowy..

Najlepszym przykładem na to że tzw. Page Rank nie ma bezpośredniego przełożenia na pozycję w wyszukiwarce jest podstrona na której się właśnie znalazłeś.

Wskażnik Page Rank wynosi tu 5 a więc dość wysoki jak na dzisiejsze czasy.Niestety, nie odzwierciedla się to w pozycji tej podstrony na słowa-frazy kluczowe "pozycjonowanie" czy też "pozycjonowanie stron".

Co ciekawsze, dotarłeś tu przechodząc ze strony głównej svt.pl posiadającej stosunkowo niski wskażnik  PR3 przy jednoczesnej dość wysokiej pozycji w wyszukiwarce google na wspomniane słowa i frazy.

Jak to możliwe?

Dla mnie to oczywiste.. ale nie bedę tu w tym miejscu zdradzał tej słodkiej po niekąd tajemnicy.. powiem tylko że jeszcze nigdy nie korzystałem z tzw. systemów wymiany linków opartych na punktach a co za tym idzie wspomaganych w większości na  tzw.spamowych zapleczach: dmozach bibliach itp.itd.

Bardziej stabilne a przede wszystkim bardziej obliczalne jest własne zaplecze, budowanie ktorego trwa dość długo ale umiejętne jego wykorzystanie prowadzi do pewnych, kontrolowanch wyników.

13 Maja 2008


W3C Public CVS Repository - This is an WWW interface to the W3C public CVS tree, available under the W3C Software License.

Działki nad morzem - szukasz blisko morza? Ankra Nieruchomości ma wszystko

Białogóra - domki, przyczepy - Camping nad morzem w Białogórze

Domeny na sprzedaż  Szukasz ciekawej domeny? turystyczne, ośmioletnie tanio!


Pozycjonowanie stron - nie jest dla wszystkich

Nikt nie daje do prowadzenia samochód 10-latkowi bo nawet jeżeli ruszy..kto wie na czym się zatrzyma..

 

Po pierwsze, jeżeli wiesz co robisz nie trać czasu na czytanie tego co napisałem poniżej. To są rzeczy dla początkujacych i tych ktorzy chcą w miarę szybko wypozycjonować i zdobyć odwiedzalność dla swojej witryny.

Pozycjonowanie strony internetowej powinno rozpocząć sie od doboru właciwych słów kluczowych.W zależności od sytuacji mogą to być bardziej lub mniej popularne słowa czy frazy. Nie zawsze jest tak,że najbardziej popularne i poszukiwane frazy bedą najlepsze.

Dla poczatkujacych w temacie pozycjonowania nie ma dużego sensu próba wbicia się na popularne słowa bo to zajmuje czasu , wiedzy i cierpliwosci.

Nikt przy zdrowych zmysłach nie daje do prowadzenia samochód 10-latkowi bo nawet jeżeli ruszy..kto wie na czym się zatrzyma..

W momencie gdy np. na słowa jakie Cię interesują instnieje już duża konkurencja, szanse na prześcignięcie jej bez zewnętrznej pomocy są nikłe.

Szybkie i nieprzemyślane decyzje moga Cię kosztować dlugotrwały ban w indexie wyszukiwarki. Zanim zdążysz zaistnieć już przestaniesz się liczyć i pozostanie tylko jedno: budowa strony od nowa na nowej domenie, start od zera z bagażem mieszanych doswiadczeń.A czas leci, konkurencja też na pewno nie śpi..

Jakie zatem pozostają opcje?
Być cierpliwym,i powoli pnąć się w góre, lub zlecić to profesjonalnej firmie która za Ciebie zrobi ta "czarną robotę"
Jeśli upierasz sie by samemu w dość krótkim czasie osiągnąć w miare zadowalające wyniki=zwiększyć odwiedzalność na swojej stronie www

 czytaj dalej..

Po pierwsze:

musisz zmienić słowa kluczowe i frazy na mniej popularne- (co wcale nie oznacza ,że gorsze), wieloczłonowe a przede wszystkim jeśli to możliwe nastawione na lokalnych klientów.

Dla przykladu, powiedzmy ,że prowadzisz zakład mięsny, taka małą ale prężnie działającą masarnię w Pucku.

 Zbudowałeś przyjemną dla oka, przejrzystą stronę, żona jest szczęśliwa bo wreszcie was widać na necie,wszystko wyglada cacy i sukces własciwie w zasięgu ręki...
A tu niespodzianka.. mimo że podałeś tłustym drukiem

nr.telefonu,

faxu

e-mail itd

telefon ciągle milczy.Sprawdziłeś kabel, wykonałeś kilka próbnych połaczeń. . Dziwne..poza tym że nikt nie dzwoni - wszystko działa.

Ktoś poradził -sprawdź statystyki odwiedzin..

ok, wejścia są i owszem( prawdopodobnie głownie Twoje i znajomych którym pokazywałeś stronę..)
Ale co gorsza, wpisując w wyszukiwarce słowo "wędliny" otrzymujesz ponad 1,160.000 wyników, i niestety twojej strony wogóle tam nie widać. O co tu chodzi?
Dodawałeś i nadal dodajesz stronę(zgodnie z poradą znajomych i rodziny) do katalogów, tzw.słowa kluczowe też są- kiełbasy , wędliny, zakład mięsny itd itp.
Gdzie jest problem? Kiedy wreszcie koszty poniesione na budowę strony i jej utrzymanie zaczną się zwracać ? Marzyłeś już o tym że zabraknie Ci rąk do pracy, że zamówienia posypia się jak nigdy dotąd..

 rozgoryczenie powoli bierze za wygraną...ach, szkoda gadać!

Wiesz że powinieneś byc cierpliwy, słyszałeś nawet że to może potrwać..łatwo powiedzieć  :bądź cierpliwy.." ale dlaczego tak jest ? pytasz się samego siebie..przecież żona też nie długo bedzie pytać..

Odpowiedź jest prosta, zajmie Ci conajmniej 2-6 miesięcy zanim zaczniesz się pojawiać gdzieś w Top30 na te silne słowa kluczowe.

A dzisiaj , jutro? co można zrobić? pytasz..

Recepta jest, właśnie do niej zmierzam.. nikt nie mówi że nie możesz  być już za 1-2 miesiące w top10 na równie dobre o ile nie lepsze ( w Twoim przypadku) słowa. Mogłeś tam byc już od dawna..nie moja wina że się wcześniej nie spotkaliśmy..( a może i ja się spóźniłem z tą frazą.. "pozycjonowanie Puck" kto by pomyślał..

A wracając do Ciebie..
Frazy mniej chodliwe a mimo to skuteczne:
"wędliny Puck" 32.000 wyników
"wędliny drobiowe Puck" tylko 790 wyników
kiełbasa drobiowa Puck" zaledwie 78 wyników
itd itd
Czy widzisz jak zmieniają się Twoje szanse w zależności od własciwego doboru słow kluczowych?
Zauważ, że ludzie wchodzacy na Twoją stronę używając powyższych, sprecyzowanych fraz to potencjalni lokalni klienci.
1 miejsce na słowo "wędliny" nie oznacza ze ktoś z Warszawy zamówi zaraz Twoje przesmaczne wędliny z Pucka. Wysoka pozycja na te ogólne  frazy to przede wszystkim prestiż i demonstracja siły- przewagi nad konkurencja.

Ma to jednak sens dopierow wtedy gdy zdominujesz już lokalny rynek i naturalnym, kolejnym krokiem bedą słowa kluczowe o charakterze  bardziej globalnym.
Sam rozumiesz że najważniejsze jest zdobycie coraz większej ilości odwiedzin klientów ktorzy są zdecydowani na dokonanie zakupu a nie tylko szukają i porownują ceny pomiędzy Sląskiem a Pomorzem.

Ktoś kto znalazł Cię wpisując " kiełbasa drobiowa puck" to twój klient , może nawet sąsiad..czy kumpel z podstawówki..zawarcie nowej znajomości czy odświerzenie starej z przed lat nie bedzie jedynym efektem tego spotkania, uwierz mi, ruszysz do przodu.. wiem o tym,ja też tam byłem jeszcz kilka lat temu..


Optymalizacja
Po dobraniu odpowiednich słów i fraz kluczowych przychodzi czas na dopracowanie kodu źrodłowego witryny. W wielu miejscach przeczytasz, że treść strony, tzw. "content" ma marginalne znaczenie. Nic bardziej mylnego. Optymalizacja stron polega na wyeliminowaniu ewentualnych błedów w kodzie strony,jak rownież na przygotowaniu jej na przjęcie zarowno klienta jak i robota wyszukiwarki tak aby każdy znalazł tam to czego szuka.

10 Luty 2007